De opening
Omstreeks 12.00 uur werd Rescue Vlissingen officieel geopend door parachutisten van het Korps Mariniers met aansluitend een Search and Rescue demonstratie door de Belgische Luchtcomponent in samenwerking met de Mijnenjager Hr.Ms.Hellevoetsluis van de Koninklijke Marine. Tevens vormde deze demonstratie ook de officiële opening van het maritieme festival Small Sail dat in hetzelfde weekend plaatsvond.
Genoeg te zien!
Verdeeld over de gehele dag waren er weer vele demonstraties waaronder; een arrestatie van een verdachte door de Koninklijke Marechaussee, een flyby door een P-3 Orion patrouillevliegtuig van de Marine Luchtvaartdienst en een blusdemonstratie door een voertuig van de Vliegbasis Woensdrecht. Naast de demonstraties konden bezoekers langs de vele informatiestands de verschillende instanties en de bijbehorende static show lopen.
Een bijzondere deelnemer aan de static show was een oude stoomspuit van de Stichting Historisch Brandweermaterieel, die voortgetrokken werd door twee paarden. Hiermee werd nog eens duidelijk gemaakt hoe de Brandweer vroeger haar taak uitvoerde in vergelijking tot nu.Blusdemonstratie tijdens Rescue Vlissingen 2002.
Doen
Naast het bekijken van de demonstraties waren er ook diversen activiteiten georganiseerd. Zo konden bezoekers meevaren met reddingsvletten en kon er bij de Brandweer een beginnende brand geblust worden. Voor wie dit nog niet genoeg vond waren er rondritten met een YPR rupsvoertuig van de Koninklijke Marechaussee en een hindernisbaan van het Korps Nationale Reserve, een onderdeel van de Koninklijke Landmacht.
Afsluiting
Omstreeks 20.00 uur werd Rescue Vlissingen officieel afgesloten d.m.v. een SAR demonstratie door NHV helikopters (B) in samenwerking met de KNRM + een grootste vlootschouw voor de Boulevards.